O mnie

„Podróże to jedyna rzecz, na którą człowiek wydaje pieniądze, a dzięki czemu staję się bogatszy”.

Cześć Wszystkim! Jeżeli tu trafiłeś, to znaczy, że chcesz poświęcić  32 sekundy swojego życia, żeby mnie lepiej poznać. Co przyznam, że niezwykle mnie cieszy :)! A więc głęboki wdech i do dzieła!

Nazywam się Paweł, mam 24 lata i uwielbiam podróże! W ciągu trzech lat odwiedziłem 5 Kontynentów, zwiedzając przy tym niemal 40 krajów. Każdą wolną chwile oraz fundusze staram przeznaczyć na wyjazdy. Nie ważne, czy to wyprawa drugi koniec świata, czy godzinna wycieczka za miasto – najważniejsza jest sama idea!

Wiadomo, nie samym zdobywaniem świata człowiek żyje. Studiuję Doradztwo Polityczne, dlatego mam zamiar zmienić oblicze polskiej sceny polityczne. Każdy oglądał kultowy film „Kariera Nikosia Dyzmy”, który dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności został premierem. Dlatego różnie mogą się potoczyć losy :P!

Z natury jestem ciekawską osobą, lubię być dobrze poinformowany, dlatego idealnie nadaję się na dziennikarza. Dodając do tego miłość do sportu wyszło całkiem ciekawe połączenie. Relacjonowałem i byłem akredytowany jako dziennikarz na różnego rodzaju Mistrzostwa Świata i Europy, mecze Ligi Mistrzów,  Reprezentacji Polski w piłce nożnej, siatkówce, koszykówce, piłce ręcznej, Pucharze Świata w skokach narciarskich itp. itd. etc.   Wiem, wiem, prawdziwy człowiek renesansu ze mnie.

Uwielbiam dobrą muzykę. Gatunek? Każdy, w zależności co wpadnie w ucho. Byłem na koncertach m.in Metallica,  Enrique Iglesias, Justin Bieber,  Rihanna, U2, Maroon5, Hardwell, Rammstein, Leonard Cohen –  jak widać mamy tu prawdziwy miks wykonawców .

Mam na swoim koncie kilka kilka wernisaży oraz wystaw fotograficznych m.in „Świat o Zmroku” czy „Brazylia – kraj niezwykły”.  Zostałem zaproszony do udziału w festiwalu podróżniczym „Barwy Ziemi” w Katowicach, gdzie moją prelekcję słuchało ponad 300 osób.  

Ten blog powstał po to, żeby podzielić się wspomnieniami, doradzić, jak oryginalnie można spędzić czas w każdym miejscu oraz zarazić kilka osób miłością do podróżowania! Chcę pokazać na własnym przykładzie, że można podróżować po świecie  bez wypchanego po brzegi portfela i poczuć się przy tym jak Szejk z Dubaju. Podpowiem, jak można latać najlepszymi liniami na świecie oraz nocować w 5 gwiazdkowych hotelach w cenach 12-osobowego pokoju w hostelu.

Obiecuję pokazać, jak można grać w berka z kangurem w Australii, wziąć udział w słynnym karnawale w Rio de Janeiro czy jeździć najnowszym Lamborghini w Dubaju

Dziękuję za zainteresowanie stroną i już teraz zapraszam do śledzenia bloga, fanpage na Facebook’u, Intagram oraz Snapchat :)!