Brunet w Lloret de Mar: Śladami „Pamiętników z Wakacji” [PORADNIK, RELACJA]

Lloret de Mar znane jest w naszym kraju z kultowego serialu „Pamiętniki z Wakacji”. Każdy  z pewnością kojarzy „Mięsnego Jeża”, który dał powód do śmieszkowania całej Polsce. Udamy się w sentymentalną podróż śladami tego serialu i pokażemy, co ten kurort na Costa Brava ma do zaoferowania. Zapraszam do przeczytania relacji oraz poradnika z Lloret de Mar.

Pamiętniki z Wakacji… czyli Polacy na wakacjach

Zatoka w Lloret de Mar – Paweł Kiliański

Bądźmy szczerzy. „Pamiętniki z Wakacji” zna każdy i nie uwierzę, jeżeli ktoś mi powie, że nie oglądał chociaż jednego odcinka. NIE DAM WIARY! To tak samo jak z muzyką disco polo – nikt nie słucha, wszyscy mówią, że wiocha, ale każdy zna teksty kultowych piosenek na pamięć.

Nooo dobrze, załóżmy, że ktoś nie widział tego serialu i nie wie o co tam chodzi. W dużym skrócie, w każdym odcinku przedstawiane są losy nowych bohaterów, którzy wyjeżdżają na wakacje. Raz są to młode osoby, które chcą się wyszaleć w klubach, w następnym rodzina z dziećmi, a w kolejnym „typowy Janusz”, który nigdy nie był zagranicą. Polacy na wakacjach w krzywym zwierciadle.

Plaża w Lloret de Mar

Oczywiście, w każdym odcinku nie mogło zabraknąć kadrów z głównej plaży w Lloret de Mar. Długa, szeroka, kamienista plaża  była świadkiem wielu zdrad, kłótni czy romantycznych chwil przy zachodzie słońca. Tuż przy plaży znajduję się promenada z licznymi restauracjami, kafejkami oraz barami. Można tam zjeść obiad, napić się kawy albo wyskoczyć na szybkiego drinka.

Żona, co wypatruję na marynarza

Dona Marinera - Paweł Kiliański
Dona Marinera – Paweł Kiliański

Kolejnym charakterystycznym punktem Lloret de Mar jest punkt widokowy z pomnikiem Dony Marinera, czyli żony marynarza, który znajduję się na skraju głównej plaży. Roztacza się z niego wspaniała panorama na morze, promenadę oraz okoliczne góry. To miejsce również było świadkiem licznych romansów w „Pamiętnikach z Wakacji”.

Warto tam udać się pierwszej dnia. Dlaczego? Ponieważ istnieje legenda, która mówi o tym, że kto potrze stopę wiernej żony, ten będzie miał udany wypoczynek. Lepiej nie kusić losu i zapewnić sobie wspaniałe wczasy.

Zamek. Ale czy taki stary?

Zamek Sant Joan – Paweł Kiliański

Kolejnym symbolem Lloret de Mar jest zamek Sant Joan, znajdujący się na przeciwległym końcu głównej plaży od Dona Marinera. Jeżeli myślicie, że urokliwa posiadłość była zamieszkana przez króla i liczy sobie kilkaset lat – jesteście w błędzie! Budowa rozpoczęła się w 1936 roku, a zakończyła po II Wojnie Światowej. Jej właścicielem rzeczywiście jest król – król wyrobów cukierniczych z Barcelony, a przy okazji milioner.

Zamek Sant Joan – Paweł Kiliański

Posiadłość wielokrotnie była pokazywana jako migawka w serialu.

Romantyczne zatoczki

Warto zrobić sobie spacer wzdłuż morza, gdzie czeka na nas niezwykle urokliwa trasa widokowa. Będziemy mogli odkryć skalne zatoczki z lazurową, czystą wodą.

Zatoczki w Lloret de Mar – Paweł Kiliański

Oczywiście, najbardziej efektownie wyglądają one podczas zachodu słońca. Wtedy woda odbija kolory, dzięki czemu możemy oglądać malownicze show.

Zatoczki w Lloret de Mar – Paweł Kiliański

Co jeszcze możemy robić w Lloret de Mar?

Promenada – Paweł Kiliański

Lloret de Mar ma do zaoferowania bogate życie nocne. Warto wymienić takie klub jak „Disco Colossos” czy  „Disco Londoner”. Dyskoteki w środku sezonu pękają w szwach, dlatego zarówno panowie, jak i panie będą zadowoleni. Warto również poszaleć, jednak nie na parkiecie, a w gigantycznym aquaparku „Water World”. Miłośnicy zjeżdżalni będą usatysfakcjonowani.

Wypoczywając w Lloret de Mar warto wyskoczyć na jednodniową wycieczkę do Barcelony, która jest położona zaledwie 70 kilometrów od tego miasta. W poradniku podpowiadamy, co zobaczyć podczas takiego wypadu:

Brunet w Barcelonie 2017: Co zobaczyć w jeden dzień [RELACJA, ZDJĘCIA]

Dla kogo jest Lloret de Mar?

Lloret de Mar – Paweł Kiliański

Lloret de Mar nadaję się na wypoczynek zarówno dla osób młodych, które chcą poszaleć w klubach, jak również spokojniejszych turystów, spragnionych wypoczynku. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

 

 

 

Post Author: gryf18

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *